Diriģents Andris Veismanis, viens no labākajiem senās mūzikas interpretiem Latvijā. Nominēts Lielajai Mūzikas balvai par 2007.gada koncertiem Latvijā (viens no tiem – Baroka baleta uzvedums ar pasaulslaveno baroka deju grupu „Leventail” no Francijas, atskaņojot K. V .Gluka baletu „Dons Žuāns” – Rundāles pilī, festivāla „Francijas pavasaris” noslēgumā.)

Vidzemes kamerorķestris dibināts 1981. gadā. Tā pirmā vadītāja Igora Grapa iecere bija izveidot apvienību, kurā kopā muzicētu gan Vidzemes mūzikas skolu pedagogi, gan absolventi un audzēkņi.
Darbs Vidzemes kamerorķestrī bijis pirmais solis orķestra saspēles mākslā daudziem jaunajiem mūziķiem, kuru gaitas šobrīd saistītas ar tādiem orķestriem kā Kremerata Baltica, Sinfonietta Rīga, Latvijas Nacionālās operas orķestris un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.
Orķestra mūziķi atbilstoši sava kolektīva nosaukumam pārstāv visu Vidzemes novadu. Tie ir pedagogi no Cēsu, Valmieras, Limbažu, Mazsalacas, Jaunpiebalgas, Ērgļu, Gulbenes un Līgatnes mūzikas skolām, kā arī Cēsu mūzikas skolas un mūzikas vidusskolas audzēkņi un absolventi. Būtisks ieguldījums jaunās mūziķu paaudzes sagatavošanā ir arī Vidzemes kamerorķestra koncerti bērnu mūzikas skolās kopā ar šo skolu audzēkņiem.

Vidzemes kamerorķestris pastāvīgi uzstājas visā Latvijā, katru gadu piedaloties ap 20 koncertos, kā arī ārpus Latvijas robežām – Vācijā, Zviedrijā un Igaunijā. Ar orķestri sadarbojušies daudzi no labākajiem Latvijas dziedošajiem un spēlējošajiem māksliniekiem, tostarp I. Galante, I. Kalna, K. Gailīte, S. Jēgers, E. Martinsone, D. Kalniņa, D. Krenberga, M. Kūlis, J. Maļeckis, A. Štrāls, K. Rūtentāls, A. Bigača u. c., kā arī viesmākslinieki no Vācijas, Krievijas, Zviedrijas un Igaunijas – M.Turi, R.Joost, K.Urb, R.Tarum, I.Tarum.

Īpaši cieša sadarbība izveidojusies ar vairākiem latviešu komponistiem – Pēteri Vasku, Arturu Maskatu, Pēteri Plakidi un Andri Dzenīti.
Par Vidzemes kamerorķestra daudzpusību liecina dažādie mūzikas žanri, kuriem orķestris pievēršas savas darbības ietvaros. Starp tiem ir operu un baletu mūzikas atskaņojumi: J. Haidna leļļu opera „Filemons un Bauce”, dziedātājas Kristīnes Opolais solo koncerti 2007. gadā, Senās mūzikas festivālā Rundālē atskaņotais K. V. Gluka balets „Don Giovanni” ar franču baroka deju grupas L’Eventail piedalīšanos, kā arī pastāvīga dalība Farinelli festivāla koncertos Rīgas Domā un Latvijas Nacionālajā operā kopā ar solistiem no ASV, Lielbritānijas, Krievijas, Holandes un Latvijas. Vidzemes kamerorķestra radošajā biogrāfijā nozīmīga vieta ierādīta arī lielo vokāli instrumentālo formu atskaņojumiem, starp kuriem ir gan J. S. Baha Sv. Jāņa pasija un Ziemassvētku oratorija, gan K. Orfa scēniskā kantāte „Carmina Burana” un G. F. Hendeļa oratorija „Mesija”, kuru atskaņojumos piedalījušies igauņu, lietuviešu un latviešu solisti, kamerkoris „Ave Sol”, VAK Latvija un Latvijas Radio koris.

Papildu informācija – Jānis Veismanis, Vidzemes kamerorķestra menedžeris.
Tel. – 29161515 e – pasts veismanis55@inbox.lv

kinietes2

Aktuālā informācija!
2010.g.
24.04. pl.19.00 Vidzemes kamerorķestris uzstājas Ikšķiles ev.lut. baznīcā.
Programmā V.A.MOCARTA, ŽILA MASNĒ , KAMILA.SENSĀNSA, KLODA DEBISĪ skaņdarbi.
Solo flautiste Dita Krenberga un arfiste Patrīcija Karčāni(Itālija)
Diriģents Andris Veismanis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s